Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik automatycznej skrzyni biegów CVT 722.8 Mercedesa B-klasy

Błędy związane są z czujnikami prędkości napędu nie koniecznie muszą wskazywać na ich uszkodzone. Owszem - czujniki obrotów w skrzyni CVT potrafią się przegrzać i przestać działać lecz, bardzo często uszkadza się sterownik skrzyni. Awaria sterownika spowodowana jest najczęściej opiłkami znajdującymi się w oleju, powstającymi w związku z eksploatacją pojazdu. Osadzają się one na czujnikach skrzyni i dostają się do ich wnętrza uszkadzając je lub generując błędne dane dotyczące aktualnej prędkości obrotowej wejściowej lub wyjściowej skrzyni biegów. Sterownik zwiększa wtedy pobór prądu, uszkadzając elektronikę. Nasze doświadczenie i odpowiednie narzędzie pozwolą uniknąć czy zminimalizować uszkodzenia i koszty wynikające z błędów w naprawie. Powierz swoją naprawę profesjonalistom. Wyślij swój sterownik do Redy.

 

Aby dostać się do skrzyni demontujemy osłony zakrywające podwozie auta.

Następnie wypinamy wtyczkę sterownika znajdującą się na górze skrzyni.
Odkręcamy korek spustowy oleju. Spuszczamy olej ze skrzyni.
Odkręcamy pokrywę. Znajduje się tam jeszcze spora ilość oleju, który zacznie nam dalej spływać.
Ściągamy filtr oleju. Odkręcamy płytę hydrauliki.
Delikatnie opuszczamy ją ku dołowi. Zlewamy resztę oleju.

Możemy także ocenić wizualnie stan skrzyni i oleju.

Pakujemy sterownik w folię, karton zabezpieczamy styropianem, aby w transporcie uniknąć połamania czujników.
Dodatkowo pakujemy w drugi karton i wypełniamy pianką. Można użyć styropianu lub filii bąbelkowej.   Do Elektro-Bip możemy wysłać sam sterownik. W tym celu należy zdemontować płytę hydrauliki. 

 

W zależności od rozległości uszkodzeń wysyłamy sterownik z hydrauliką lub bez. Tą kwestię należy omówić z konsultantem. W obu przypadkach trzeba urządzenie tak zabezpieczyć, aby w transporcie nie uległo uszkodzeniu. Do paczki należy także wrzucić kartkę z adresem zwrotnym i numerem telefonu. Gdy paczka do nas dotrze, oddzwonimy i poinformujemy o najlepszej formie i kosztach naprawy. 

Jesteśmy pionierami w wysyłkowej naprawy elektroniki samochodowej. Robimy to od wielu lat. Mamy duże doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, aby naprawiać tak skomplikowaną elektronikę. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Powierz jego naprawę firmie Elektro Bip.

Zapraszamy również do obejrzenia demontażu tego sterownika, 

film znajduje się poniżej.