Na czym polega innowacja w układzie hamulcowym od firmy Continental? System MK C1 krokiem w nowoczesność.

Obecnie w samochodach różnych marek stosuje się mnóstwo systemów wpływających na poprawę bezpieczeństwa i komfortu. Producenci aut prześcigali się aby nam, użytkownikom, maksymalnie zwiększyć te aspekty. Począwszy od ABSu, poprzez kontrolę trakcji, aktywnego tempomatu czy awaryjnego hamowania. Wszystkie te systemy wpływające na bezpieczeństwo i komfort zajmowały sporo miejsca w aucie i komplikowały montaż.

Firma Continental wprowadziła na rynek układ, który nie tylko będzie dbał o wszelkie układy związane z bezpieczeństwem, ale także jest dużym krokiem w przyszłość i otwiera nowe możliwości dla pojazdów autonomicznych. Jest przy tym bardzo kompaktowy w montażu.

ATE MK C1

 

Układ montowany w miejsce standardowej pompy hamulcowej i serwomechanizmu, współpracuje z ABS firmy ATE MK100. System MK C1 wytwarza nam bardzo szybko i precyzyjnie ciśnienie, które nadaje się do zautomatyzowanej jazdy. System współpracuje przy tym ze wszystkimi czujnikami, radarami czy kamerami zainstalowanymi w pojeździe do monitorowania otoczenia. Gdyby zaś spotkała nas nieoczekiwana awaria czy MK100, czy MK C1, co jest bardzo mało prawdopodobnym scenariuszem, funkcję hamowania przejmie drugie urządzenie. De facto pompa ABS MK100 w tym układzie działa tylko na przednie koła, na tylne zaś MK C1, jednak w przypadku awarii poprzez system zaworów pompa ABS jest w stanie całkowicie przejąć zadania hamowania w aucie.

 

W układzie tym znacznie przez to poprawia nam się bezpieczeństwo (pompa tandemowa) ale także zmniejsza nam się o ok 30% masa układu, możliwość 100% odzysku energii hamowania oraz duże możliwości współpracy z systemami autonomicznymi.

 

 

Następnym plusem takiego układu jest modułowość. Przedtem było to kilka urządzeń, teraz jedno. Dla naszej firmy,  od lat zajmującej się naprawą elektroniki samochodowej jest to bardzo ważne, ponieważ w razie awarii któregoś ze sterowników minimalizowana jest komplikacja położenia usterki.

Firma Elektro-BIP od lat naprawia pompy ATE MK100, które są montowane w wielu pojazdach, m. in. Audi, BMW, Mercedes czy Ford. Jesteśmy krajowym liderem w wysyłkowej naprawie takich urządzeń.