Jak zapakować sterownik i nie tylko, do wysyłki???

W czasach gdy przyzwyczailiśmy się już do zdalnego załatwiania spraw, nie dziwi nas możliwości wysyłkowej naprawy elektroniki samochodowej. Uszkodzony sterownik czy inną część wysyła się do specjalistycznej firmy, a ta naprawia go, testuje i odsyła. Bardzo ważne jest to, by części dotarła w całości. Firma Elektro-bip jest prekursorem wysyłkowej naprawy elektroniki samochodowej. Od wielu lat zajmujemy się właśnie taką formą usług. Klient indywidualny, czy warsztat samochodowy – każdy sam może wysłać do nas swój sterownik. W wielu przypadkach jego demontaż jest banalnie prosty. Wystarczą proste narzędzia i sprawne ręce.

Niezmiernie ważne jest zapakowanie takiego urządzenia do wysyłki. Pamiętać należy o właściwym zabezpieczeniu, czy to styków gniazd, czy wystających czujników. Wykorzystać możemy styropianowy wypełniacz, folię bąbelkową czy chociażby pomięte gazety i zwykłą folię. Cięższe Przedmioty (np. pompę wtryskową) możemy zabezpieczyć dociętym styropianem, czy nawet pianką montażową.

Karton porządnie zaklejamy taśmą pakową, możemy również wykorzystać folię strecz.

Pamiętajmy także, aby element wysyłany był bez płynów eksploatacyjnych. Najlepiej jeszcze zabezpieczyć go umieszczając, jeśli to możliwe, w zamykanym woreczku foliowym. Wyciekające płyny mogą uszkodzić przesyłkę w transporcie.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy kilka filmów, jak powinno wyglądać zapakowanie takiego urządzenia do wysyłki.