Skrzynie biegów 9G-Tronic (725.0) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 9G-Tronic (725.0) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest dziewięciostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG3). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe. Produkowane są od roku 2013. Wersja podstawowa może przenosić 700 Nm (W9A 700)


Skrzynie biegów 7G-Tronic (722.9) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 7G-Tronic (722.9) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest siedmiostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG2). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe.

Produkowane są od roku 2003. Pierwsza montowana w seryjnych samochodach z siedmioma przełożeniami. Jako pierwsza także, została wyposażona w obudowę ze stopu magnezu.

W zależności od modelu wersje podstawowe mogą przenosić 400Nm (W7A 400) i 700Nm (W7A 700)


Instrukcja - jak zdemontować i zamontować sterownik automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic. (722.9)

Główną przyczyną awarii automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic (722.9)  jest olej (ATF),  który odpowiedzialny jest za smarowanie skrzyni oraz sterowanie hydrauliką. Systematyczna wymiana pozwala na oddalenie w czasie awarii urządzenia, lecz jak każda część mechaniczna - ma swój cykl działania. Zanieczyszczony olej zatyka czujniki i zawory. Te generują większe napięcie, co skutkuje awariami elektroniki. My zajmujemy się jej naprawą, lecz pamiętać także trzeba o usunięciu zanieczyszczeń ze skrzyni. Najlepiej po naprawie przeprowadzić dynamiczną wymianę oleju, która gwarantuje prawidłową czystość i smarowanie układu. 


Zamów rozmowę

Back To Top

Ta strona wykorzystuje ciasteczka aby świadczyć jak najlepsze usługi dopasowane pod klienta. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. Więcej informacji znajduje się na podstronie "Polityka prywatności".