Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik automatycznej skrzyni biegów Multitronic.

Multitronic montowana w Audi – jest to CVT, bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów. Bazują one na różnych rozwiązaniach technicznych, ale główną różnicą w stosunku do skrzyń stopniowych jest brak ustawialnych przełożeń (typowa skrzynia automatyczna dysponuje konkretną ilością przełożeń). W tym typie skrzyni zachodzi ciągła zmiana przełożenia metodami hydraulicznymi lub przekładniami o zmiennym przełożeniu (np. z pasem albo łańcuchem i kołami skośnymi CVT).


Skrzynie biegów Audi Multitronic - numery i wersje.

Wiele osób zastanawia się, czy numery sterownika są ważne i czy muszą się zgadzać. Sporo klientów pyta się nas, czy można zastosować sterownik o tym samym numerze, różniący się tylko ostatnią cyfrą. Wtedy pierwsze co, co przychodzi nam na myśl to zadać pytanie:

  • A jak ma pan numer telefonu do kogoś, a zmieni w nim pan ostatnią cyfrę, to czy dodzwoni się pan do tej samej osoby? Oczywiście, że nie. Po coś w końcu te numery są różne. Numer sterownika decyduje o wielu parametrach, takich jak rodzaj silnika, pojemność czy też przełożenie. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo odczytywać numery ze sterownika automatycznej skrzyni biegów CVT Multitronic  z Audi produkowanych w latach 1997 do 2015, 


Objawy uszkodzeń i błędy automatycznej skrzyni biegów Audi Multitronic.

Artykuł ten jest o objawach uszkodzeń oraz błędach sterownika automatycznej skrzyni biegów Multitronic, montowanych w Audi do 1997 do 2015 roku. Montowane były w pojazdach z silnikiem umieszczonym wzdłużnie i napędem na przód. Wyparły je skrzynie DSG. Błędy dotyczą głównie zaworów i czujników ale winny jest przeważnie sterownik, który steruje pracą elektroniki. Możemy zregenerować sterownik oraz wzmocnić go aby usterki nie wracały. Jesteśmy pionierami w wysyłkowej naprawie elektroniki samochodowej. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Robimy to od lat. 

Skrzynie biegów 9G-Tronic (725.0) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 9G-Tronic (725.0) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest dziewięciostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG3). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe. Produkowane są od roku 2013. Wersja podstawowa może przenosić 700 Nm (W9A 700)


Skrzynie biegów 7G-Tronic (722.9) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 7G-Tronic (722.9) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest siedmiostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG2). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe.

Produkowane są od roku 2003. Pierwsza montowana w seryjnych samochodach z siedmioma przełożeniami. Jako pierwsza także, została wyposażona w obudowę ze stopu magnezu.

W zależności od modelu wersje podstawowe mogą przenosić 400Nm (W7A 400) i 700Nm (W7A 700)


Instrukcja - jak zdemontować i zamontować sterownik automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic. (722.9)

Główną przyczyną awarii automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic (722.9)  jest olej (ATF),  który odpowiedzialny jest za smarowanie skrzyni oraz sterowanie hydrauliką. Systematyczna wymiana pozwala na oddalenie w czasie awarii urządzenia, lecz jak każda część mechaniczna - ma swój cykl działania. Zanieczyszczony olej zatyka czujniki i zawory. Te generują większe napięcie, co skutkuje awariami elektroniki. My zajmujemy się jej naprawą, lecz pamiętać także trzeba o usunięciu zanieczyszczeń ze skrzyni. Najlepiej po naprawie przeprowadzić dynamiczną wymianę oleju, która gwarantuje prawidłową czystość i smarowanie układu. 

Dlaczego sterowniki pomp wtryskowych Isuzu 1.7 Naprawiane są nawet kilka razy? I dlaczego się psują?

       Sterownik pompy Diesla z Auta Opel Meriva A Astra g czy też Corsa i Combo C 1.7 isuzu Może być naprawiany nawet kilka razy i znowu się okazuje że sterownik nie działa i trzeba go naprawić. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje uszkadzanie się komputera sterującego praca pompy wtryskowej Denso? Odpowiedz na te pytania znajdziesz w poniższym tekście, który powstał w oparciu o naprawę średnio czterech sterowników dziennie od 2008 roku. 


Wzmacnianie sterownika pompy wtryskowej do Opla 1.7 Isuzu

Usterka sterownika pompy wtryskowej Denso Isuzu 1.7

...to już legenda.

Prawie każdy użytkownik Opla Astry G, Corsy C, Opla Combo lub Meriva z japońskim turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 1.7L firmy Isuzu miał do czynienia z sytuacją gdy uszkodził się sterownik pompy wtryskowej. Oby tylko jeden raz, gdyż wiele osób do tematu sterownika pompy wracało po kilka razy.Instrukcja - zobacz jak zdemontować pompę wtryskową VP44 PSG16 na przykładzie Opla Vectry 2.0 dti

VP44 PSG16 jest to pompa rozdzielaczowa (rotacyjna) stosowana do wtrysku paliwa w silnikach wysokoprężnych. Od poprzedniczki - PSG5 różni się z wyglądu dwoma wtyczkami. Ma także wbudowany sterownik silnika (ECU). Przyczyn usterek pompy paliwa PSG16 może być wiele, gdyż mechanika i elektronika w silniku samochodu poddawana jest ciągłym przeciążeniom. Większość pomp można zregenerować, a tym samym zyskać sprawny samochód za ułamek ceny nowego sprzętu.


Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik pompy wtryskowej montowanej m.inn. w Oplach z silnikami Izuzu 1.7 TDI

Usterka sterownika pompy wtryskowej wysokoprężnego silnika Isuzu 1.7 DTI o oznaczeniu Y17DT montowanych w Oplach pompy jest częstą przyczyną nieodpalania auta. Weź to pod uwagę zanim zdecydujesz się na kosztowny remont pompy wtryskowej.

Objawy uszkodzonego sterownika: Silnik nie odpala i nie ma błędów.

Występuje błąd elektrozaworu pompy P0251. Auto szarpie, przerywa przy dodawaniu gazu,Jak zapakować sterownik i nie tylko, do wysyłki???

W czasach gdy przyzwyczailiśmy się już do zdalnego załatwiania spraw, nie dziwi nas możliwości wysyłkowej naprawy elektroniki samochodowej. Uszkodzony sterownik czy inną część wysyła się do specjalistycznej firmy, a ta naprawia go, testuje i odsyła. Bardzo ważne jest to, by części dotarła w całości. Firma Elektro-bip jest prekursorem wysyłkowej naprawy elektroniki samochodowej. Od wielu lat zajmujemy się właśnie taką formą usług. Klient indywidualny, czy warsztat samochodowy – każdy sam może wysłać do nas swój sterownik. W wielu przypadkach jego demontaż jest banalnie prosty. Wystarczą proste narzędzia i sprawne ręce.Instrukcja - zobacz jak zdemontować pompę ABS w samochodzie Seat

Awarie ABSu to z reguły uszkodzenia elektroniki. Jeśli jesteśmy pewni, że w układzie hamowania uszkodził się właśnie ten element, można wysłać do nas sam sterownik. Autem będzie można dalej jeździć, pamiętając o tym, że nie zadziała układ antyblokujący. Jeśli zaś nie wiesz co jest przyczyną awarii, a wykluczyłeś czujniki przy kołach oraz uszkodzenie ich przewodów, wyślij do nas całą pompę. Taka naprawa wiąże się jednak z koniecznością odpowietrzenia układu hamulcowego. Regenerujemy i naprawiamy nie tylko sterowniki, ale i całe pompy ABS.


Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik ABS Bosch 5.3 na przykładzie VW Passat B5

Awarie ABSu to z reguły uszkodzenia elektroniki. Jeśli jesteśmy pewni, że w układzie hamowania uszkodził się właśnie ten element, można wysłać do nas sam sterownik. Budowa pompy ABS Bosch 5.3 pozwala na taki zabieg. Autem będzie można dalej jeździć, pamiętając o tym, że nie zadziała układ antyblokujący. Jeśli zaś nie wiesz co jest przyczyną awarii, a wykluczyłeś czujniki przy kołach oraz uszkodzenie ich przewodów, wyślij do nas całą pompę. Taka naprawa wiąże się jednak z koniecznością odpowietrzenia układu hamulcowego. Regenerujemy i naprawiamy nie tylko sterowniki, ale i całe pompy ABS.Na czym polega innowacja w układzie hamulcowym od firmy Continental? System MK C1 krokiem w nowoczesność.

Obecnie w samochodach różnych marek stosuje się mnóstwo systemów wpływających na poprawę bezpieczeństwa i komfortu. Producenci aut prześcigali się aby nam, użytkownikom, maksymalnie zwiększyć te aspekty. Począwszy od ABSu, poprzez kontrolę trakcji, aktywnego tempomatu czy awaryjnego hamowania. Wszystkie te systemy wpływające na bezpieczeństwo i komfort zajmowały sporo miejsca w aucie i komplikowały montaż.Błąd 701 - Awaria silnika pompy - Fiat

Jeżeli podłączyłeś komputer diagnostyczny i wyskoczył Ci błąd 701 to oznacza, że sterownik ABS firmy ATE model jest prawdopodobnie uszkodzony. Błąd taki może ukazać się m. inn. w pojazdach marki Fiat.Elektronik wyjaśnia co to jest i jak działa sieć CAN - autostrada danych w twoim samochodzie.

Co to jest sieć CAN w samochodzie?
 
CAN (Control Area Network) jest to sieć informatyczna scalająca z sobą wszystkie moduły elektroniczne wykonujące operacje logiczne w pojeździe, zapewniając szybka wymianę informacji między nimi.
 
Definicja elektroniczna sieci CAN
 
Szyna CAN to dwa przewody przesyłające te same ale odwrócone w fazie o 180° pakiety danych w postaci zakodowanego sygnału cyfrowego. 

ABS  - czym jest jeden z podstawowych systemów bezpieczeństwa w naszym pojeździe.

 (ABS; ang. anti-lock braking system) – układ, który wyczuwa poślizg kół i automatycznie moduluje ciśnienie, wytwarzając siły hamowania przy kołach, które ograniczają stopień poślizgu.
Jest zaliczany do grupy układów advanced vehicle control systems (albo automated highway systems). Jego bezpośrednim rozwinięciem są systemy ASR. Jest on również wykorzystywany jako element składowy bardziej rozwiniętych układów jak ESP czy Adaptive Cruise Control.
Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik silnika  Opla 1.8  o oznaczeniu Z18XE.

Bardzo częstą przyczyną usterek w benzynowych Oplach 1.8 z silnikiem Z18XE są fabryczne błędy sterowników silnika. Naprawą elektroniki zajmujemy się od ponad 15 lat i potrafimy tym usterkom zaradzić. Sam możesz w prosty sposób taki sterownik wymontować, co pokażemy w naszym artykule. Wyślij go do nas do naprawy i skończą się twoje problemy z autem.


Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik firmy Denso montowany w Oplach z silnikiem diesla Isuzu o pojemności 1.7l.

Błąd pedału gazu? Uszkodzony wentylator chłodnicy? Przekaźnik klimatyzacji? Po podłączeniu komputera pod auto pokazać mam się mogą rożne błędy. Nie zawsze są to uszkodzenia, które wskazuje komputer. Prawdopodobnie to uszkodzenie sterownika. Jeśli w aucie występuje wiele błędów, np. pedału gazu, przekaźnika pompy czy klimatyzacji, może to bardzo często znaczyć, że uszkodzony jest właśnie sterownik. Powierz go fachowcom, którzy mają doświadczenie w ich naprawie.


Instrukcja - zobacz jak zdemontować hybrydowy sterownik silnika 1.4 i 1.6 l. Z14XE i Z16XE montowany w Oplach.

Bardzo częstą przyczyną usterek w Oplach z silnikiem Z14XE i Z16XE są fabryczne błędy sterowników silnika.

Naprawą elektroniki zajmujemy się od ponad 15 lat i potrafimy tym usterkom zaradzić.

Sam możesz w prosty sposób taki sterownik wymontować, co pokażemy w naszym artykule. Wyślij go do nas do naprawy i skończą się twoje problemy z autem.Zamów rozmowę

Back To Top

Ta strona wykorzystuje ciasteczka aby świadczyć jak najlepsze usługi dopasowane pod klienta. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. Więcej informacji znajduje się na podstronie "Polityka prywatności".