Instrukcja - zobacz jak zdemontować sterownik automatycznej skrzyni biegów Multitronic.

Multitronic montowana w Audi – jest to CVT, bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów. Bazują one na różnych rozwiązaniach technicznych, ale główną różnicą w stosunku do skrzyń stopniowych jest brak ustawialnych przełożeń (typowa skrzynia automatyczna dysponuje konkretną ilością przełożeń). W tym typie skrzyni zachodzi ciągła zmiana przełożenia metodami hydraulicznymi lub przekładniami o zmiennym przełożeniu (np. z pasem albo łańcuchem i kołami skośnymi CVT).


Skrzynie biegów Audi Multitronic - numery i wersje.

Wiele osób zastanawia się, czy numery sterownika są ważne i czy muszą się zgadzać. Sporo klientów pyta się nas, czy można zastosować sterownik o tym samym numerze, różniący się tylko ostatnią cyfrą. Wtedy pierwsze co, co przychodzi nam na myśl to zadać pytanie:

  • A jak ma pan numer telefonu do kogoś, a zmieni w nim pan ostatnią cyfrę, to czy dodzwoni się pan do tej samej osoby? Oczywiście, że nie. Po coś w końcu te numery są różne. Numer sterownika decyduje o wielu parametrach, takich jak rodzaj silnika, pojemność czy też przełożenie. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo odczytywać numery ze sterownika automatycznej skrzyni biegów CVT Multitronic  z Audi produkowanych w latach 1997 do 2015, 


Objawy uszkodzeń i błędy automatycznej skrzyni biegów Audi Multitronic.

Artykuł ten jest o objawach uszkodzeń oraz błędach sterownika automatycznej skrzyni biegów Multitronic, montowanych w Audi do 1997 do 2015 roku. Montowane były w pojazdach z silnikiem umieszczonym wzdłużnie i napędem na przód. Wyparły je skrzynie DSG. Błędy dotyczą głównie zaworów i czujników ale winny jest przeważnie sterownik, który steruje pracą elektroniki. Możemy zregenerować sterownik oraz wzmocnić go aby usterki nie wracały. Jesteśmy pionierami w wysyłkowej naprawie elektroniki samochodowej. Zaufaj naszemu doświadczeniu. Robimy to od lat. 

Skrzynie biegów 9G-Tronic (725.0) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 9G-Tronic (725.0) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest dziewięciostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG3). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe. Produkowane są od roku 2013. Wersja podstawowa może przenosić 700 Nm (W9A 700)


Skrzynie biegów 7G-Tronic (722.9) Mercedes Benz

Sterownik automatycznej skrzyni biegów 7G-Tronic (722.9) montowane w samochodach marki Mercedes-Benz jest siedmiostopniową skrzynią z przełożeniami planetarnymi drugiej generacji (NAG2). Przełożenia tu ułożone są parami, pomiędzy którymi znajdują się kosze sprzęgłowe.

Produkowane są od roku 2003. Pierwsza montowana w seryjnych samochodach z siedmioma przełożeniami. Jako pierwsza także, została wyposażona w obudowę ze stopu magnezu.

W zależności od modelu wersje podstawowe mogą przenosić 400Nm (W7A 400) i 700Nm (W7A 700)


Instrukcja - jak zdemontować i zamontować sterownik automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic. (722.9)

Główną przyczyną awarii automatycznej skrzyni biegów Mercedesa typu 7G-Tronic (722.9)  jest olej (ATF),  który odpowiedzialny jest za smarowanie skrzyni oraz sterowanie hydrauliką. Systematyczna wymiana pozwala na oddalenie w czasie awarii urządzenia, lecz jak każda część mechaniczna - ma swój cykl działania. Zanieczyszczony olej zatyka czujniki i zawory. Te generują większe napięcie, co skutkuje awariami elektroniki. My zajmujemy się jej naprawą, lecz pamiętać także trzeba o usunięciu zanieczyszczeń ze skrzyni. Najlepiej po naprawie przeprowadzić dynamiczną wymianę oleju, która gwarantuje prawidłową czystość i smarowanie układu. 
Zamów rozmowę

Back To Top

Ta strona wykorzystuje ciasteczka aby świadczyć jak najlepsze usługi dopasowane pod klienta. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę. Więcej informacji znajduje się na podstronie "Polityka prywatności".